|
,
,
,
,
,
,
,
1979,
,
,
,
1983,
1984,
1985,
1986,
Stan osobowy na dzień 1.01.1979 wynosi 93 osoby. Kadra Kierownicza - 7. Asystenci - 12,5. Telegrafistki - 4. Doręczyciele telegramów - 8. Doręczyciele listowo-pien. - 32. Ekspedycja listowa - 4. Dopisy - 2. Dzielacze - 2. Stan. Rent. - 1. Stan rekl. - 1. PSD - 10. Kasa główna - 2. Służba wewnętrzna – 2. Sprzątaczka – 2. Rezerwa – 1,5.
W danu 10 maja 1979 z okazji 35-lecia PRL pracownicy Urzędu Pocztowo-Telekom. Gdańsk 5 (Oliwa) podjęli zobowiązanie przepracowania 260 godzin przy budowie Pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
Załoga pracowała po godzinach pracy.
Pamiątkowe zdjęcia z prac przy Pomniku Obrońców Poczty Gdańskiej załogi UPT Gdańsk-5 (Oliwa)
Wiśniewska Irena, Woźniak Krystyna, Kowalska Barbara
Marszałek Tadeusz, Rezmer Jerzy, Dybowski
Pracownicy Urzędu Pocztowo-Telekom. Gdańsk 5 za wkład pracy przy budowie Pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w dniu 1 września 1979 r. otrzymali od Rady Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa Ministerstwa Łączności i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Łączności
Dyplom Uznania
W dniu 1 września 1979 r. w 40-tą rocznicę napaści hitlerowców na Pocztę Polska w Gdańsku o godz. 10:00 został odsłonięty Pomnik Obrońców Poczty Polskiej przed budynkiem historycznej poczty Gdańsk 1.
Odsłonięcia dokonał I sekretarz KCPZPR Edward Gierek w asyście obrońców Poczty Polskiej Władysława Milewczyka i Andrzeja Górskiego. Przewodn. Rady Państwa Henryka Jabłońskiego i premiera Piotra Jaroszewicza. Tej ceremonii towarzyszy grany przez fanfarzystów sygnał Wojska Polskiego.
Jednocześnie zostają zapalone znicze i ten obok Uskrzydlonej Nike, i ten przy rzeźbie na podwórcu historycznego budynku. Dokonało się to, na co łącznościowcy w całej Polsce tak długo czekali.
POMNIK OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU
W przededniu 40 rocznicy wybuchu II wojny światowej napaści hitlerowskiej na Polskę rozpoczęły się uroczystości: otwarcia Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego Gdańsk 1 oraz działu gdańskiego Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Obie placówki znajdują się na parterze byłego gmachu Poczty Polskiej w Gdańsku.
Przed gmachem zebrali się licznie przedstawiciele gdańskiego społeczeństwa, weterani Poczty Polskiej występujący w przedwojennych mundurach.
Po złożeniu przez dyr. Okręgu Poczty i Telekom. Zenona Główczyka meldunku o otwarciu obiektu do otwarcia, minister Łączności E. Kowalczyk i I Sekretarz KW PZPR Tadeusz Fiszbach dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi w dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi w drzwiach historycznego budynku. W hallu minister Kowalczyk podpisał zarządzenie w sprawie powołania UPT Gdańsk 1, określające charakter i czynności służbowe.
Z dniem 1 października 1979 r. obowiązki kierownika działy nadawczo-oddawczego powierzono ob. Czesławie Bącz z uprzednio zajmowanego stanowiska kierownika oddziału w UNiK Gdańsk 6.
Kierownik bo. M. Juergens została przeniesiona w miejsce byłego kierownika ob. Cz. Bącz.
| |